Czy depilacja okolic bikini jest bolesna czy raczej nie

depilacja okolic bikini

Depilacja bikini jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach urody. Panie usuwają nieestetyczne włoski nie tylko po to, by poczuć się kobieco i uwodzicielsko, ale również ze względów higienicznych. Golenie włosów łonowych jest uciążliwe. Trzeba je powtarzać dosłownie codziennie, a zrobienie tego na własną rękę jest po prostu niewygodne. Ponadto golenie powoduje często wrastające włoski i nieestetyczne krostki. Dlatego też sporo pań woli depilację.

Metody depilacji

Obecnie bikini depiluje się woskiem lub pastą cukrową. Jeden i drugi produkt nakłada się na włoski w okolicy bikini, a kiedy zastygnie, zrywa płynnym ruchem, wyrywając włoski wraz z cebulkami. Zabieg z pastą cukrową jest droższy, jednak odrobinę mniej bolesny. Nie przykleja się ona do skóry tak jak wosk. Zabieg lepiej jest wykonywać w salonie, niż w domu, na własną rękę. Przede wszystkim samej ciężko jest dostać się do niektórych miejsc. Po za tym specjalistka wykona zabieg dokładnie i szybko. Wykonując go na własną rękę można doprowadzić do wielu podrażnień i zadać sobie zbędny ból. Czy depilacja bikini woskiem i pastą boli? Niestety – tak. Zabieg polega na wyrwaniu mocnych włosów łonowych wraz z cebulkami z wrażliwej w tym miejscu skóry. Ból jest krótki, ale intensywny. Kolejne zabiegi są mniej bolesne, gdyż włoski osłabiają się. Efekt utrzymujący się przez kilka tygodni jest jednak wart odrobiny cierpienia.

A może laser?

Jeszcze lepszym wyborem jest depilacja laserowa bikini. Część pań twierdzi, że odczuwa dyskomfort podczas zabiegu, ale część mówi, że ból jest nieporównywalnie mniejszy niż przy klasycznych metodach depilacji. Owłosienie usuwane laserowo nie odrasta jednak nawet przez kilka lat, jeśli zabieg powtarza się raz do roku. Jest oczywiście droższe niż tradycyjne metody, jednak jeśli podliczymy ilość klasycznych depilacji wykonywanych w ciągu roku okaże się, że laser wcale nie ma wygórowanej ceny. Przed zabiegiem należy upewnić się, czy żadne z przeciwskazań do zabiegu nas nie dotyczy.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej