Co jest skuteczniejszą metodą usuwania włosów: golenie czy depilacja

golenie czy depilacja

Kobiety chętnie wyzbywają się owłosienia z ciała, by wyglądać modnie, higienicznie i estetycznie. Metod usuwania włosków jest naprawdę wiele. Część pań po prostu goli włoski, druga część woli je depilować. Na czym polega różnica między tymi metodami i którą z nich lepiej wybrać?

Golenie

Golenie włosków polega na ich przycinaniu ostrzem tuż przy skórze. Cebulka włosa zostaje więc w skórze. Z tego powodu zgolone włoski szybko odrastają. Aby skóra pozostała gładka, proces należy powtarzać codziennie. Golenie podrażnia delikatny naskórek. Może powodować zaczerwienienia i nieestetyczne krostki. Jego zaletą jest to, że można je wykonać dość szybko w zaciszu własnego domu.

Depilacja

Depilacja to najprościej mówiąc, usuwanie włoska wraz z cebulką. Dzięki temu nie odrasta on tak szybko jak po goleniu. Jest to niestety dość nieprzyjemny zabieg. Istnieje wiele metod depilacji. Najwięcej kobiet decyduje się na zabiegi przy użyciu gorącego wosku w salonie kosmetycznym, a część woli zakupić depilator i przeprowadzać zabieg samodzielnie. Zaletą jest to, że nie trzeba go powtarzać zbyt często, jest więc idealny przed dłuższym urlopem, zwłaszcza pełnym plażowania. Jednak depilacja wymienionymi metodami może powodować wrastanie włosków, a przez to brzydkie krostki i zaczerwienienia. Hitem ostatnich lat jest laserowe usuwanie owłosienia. Depilacja laserowa daje długotrwały efekt. Wystarczy około 4 zabiegów w odstępie kilku tygodni, by zapomnieć o włosach na ciele na rok lub nawet dwa. Jeśli zabieg powtarza się co roku, włoski nie odrastają przez kilka lat. Depilacja laserowa ma dodatkowe plusy w porównaniu z tradycyjną. Przede wszystkim skóra po mniej staje się miękka i przyjemna w dotyku. Depilacja laserowa nie powoduje też powstawania krostek i wrastania się włosków. Po zabiegu laserowym należy unikać przez jakiś czas okoliczności wpływających drażniąco na skórę, takich jak pobyty na basenie, solarium, wylegiwanie się w gorącej wodzie itp. Przed zapisaniem się na zabieg należy upewnić się, że żadne z przeciwskazań nas nie dotyczą.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej