Depilacja laserowa: Fakty i mity na temat depilacji laserem

depilacja laserowa

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Niestety wciąż wiele kobiet ma obawy, ze względu na różne opinie, nie zawsze prawdziwe, dotyczące tego zabiegu. Warto więc poznać kilka ciekawostek na temat laserowego usuwania owłosienia

Depilacja laserowa — fakty i mity

Faktem jest, że jest to całkowicie bezpieczny zabieg. Światło lasera oddziałuje na mieszki włosów, ale nie narusza przy tym naskórka. Depilacja może być więc wykonywana nawet w miejscach szczególnie wrażliwych na podrażnienia. Jeśli masz obawy przed depilacją laserową, skonsultuj się z lekarzem, kosmetologiem lub kosmetyczką.

  • Depilacja laserowa jest bolesna? – Mit

Faktem jest, że większość kobiet nie odczuwa nieprzyjemnego bólu podczas depilacji laserowej. Może pojawić się pewien dyskomfort, w szczególności w miejscach najbardziej wrażliwych. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy/wrażliwa na ból, możesz poprosić o aplikację maści znieczulającej.

  • Wystarczy jeden zabieg laserem, by pozbyć się owłosienia? – Mit

Faktem jest, że do całkowitego usunięcia włosów niezbędne jest przeprowadzenie kilku zabiegów. Ilość zabiegów zależy od tempa wzrostu włosów u danej osoby. Podczas depilacji laserowej niszczone są włosy będące w fazie wzrostu, jednak laser nie działa na włosy w fazie przejściowej lub spoczynku.

  • Podczas depilacji laserowej można usunąć tylko ciemne włosy? – Mit

Faktem jest, że nowoczesne lasery pozwalają na usunięcie również włosów o innych odcieniach. Możliwa jest nawet depilacja jasnych włosów, chociaż najczęściej niezbędne jest wykonanie większej ilości zabiegów.

  • Laser nie działa na wrastające włosy? – Mit

Faktem jest, że laser działa równie skutecznie na włosy rosnące prawidłowo, jak i wrastające w skórę. To jeden z najskuteczniejszych, a często nawet jedyny sposób na depilację u kobiet z problemem wrastających włosów.

  • Nie ma przeciwwskazań do depilacji laserem? – Mit

Faktem jest, że istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegu depilacji laserowej, chociaż nie ma ich wiele. Należą do nich m.in.: ciąża i okres karmienia, opalenizna, zażywanie leków i ziół światłouczulających, choroby nowotworowe, choroby skórne (np. bielactwo, łuszczyca itp.), skórne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej