Usuwanie rozstępów: Zabiegi usuwania rozstępów laserem

nogi

Problem rozstępów jest bardzo powszechny. Gdy pojawiają się na skórze, zwykle pozostają na niej na zawsze. Współcześnie jednak istnieje wiele skutecznych sposobów na eliminację lub redukcję zmian. Najskuteczniejszą metodą jest laserowe usuwanie rozstępów.

Kremy czy środki farmakologiczne zwykle działają tylko w ograniczonym stopniu, dlatego zabiegi medycyny estetycznej bywają jedynym sposobem na pozbycie się nieestetycznego problemu. Laser frakcyjny, stosowany podczas zabiegów, działa skutecznie, szybko, a jednocześnie całkowicie bezpiecznie.

Na czym polega usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny działa na skórę wybiórczo, co oznacza, że wpływa wyłącznie na wcześniej wyznaczone miejsca zmienione chorobowo. To właśnie w te strefy kierowane jest światło laserowe. Penetruje ono wybrane fragmenty tkanki podskórnej i skóry właściwej. Dociera bardzo głęboko, wpływając na większą skuteczność zabiegu.

Zabieg jest bezpieczny i nie przyczynia się do powstawania widocznych ran. Skóra bardzo szybko się goi. Najczęściej należy wykonać od 3 do 5 zabiegów, zanim osiągnięty zostanie oczekiwany efekt.

Laserowa walka z rozstępami

Rozstępy powstają w wyniku zerwania włókien kolagenowych w skórze pod wpływem nadmiernego ich rozciągania. Zwykle ujawniają się w wyniku szybkiego wzrostu, a następnie utraty masy ciała, np. po ciąży. Laser frakcyjny działa na skórę, pobudzając ją do naturalnej produkcji kolagenu. Światło lasera działa miejscowo, skupia się na obszarze zmienionym chorobowo, lecząc jej nierówności i nieestetyczne zmiany.

Po zabiegu skóra staje się „zamknięta”, a jednocześnie odpowiednio zabezpieczona przed zakażeniami. Właśnie z tego powodu działanie lasera jest całkowicie bezpieczne. Nie odnotowano przypadków infekcji czy zbliznowacenia po zabiegach. Mogą natomiast pojawić się zaczerwieniania lub pęcherze, co jest zupełnie naturalną reakcją organizmu. Zwykle jednak dolegliwości tego rodzaju szybko ustępują. Cały zabieg jest bezbolesny, chociaż u pacjentów o niskim progu bólu może pojawić się odczuwalny dyskomfort. Można wówczas zastosować maść znieczulającą.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej