Depilacja laserowa: Przeciwwskazania do depilacji laserowej

depilacja laserowa

Zabieg depilacji laserowej to świetny sposób na długotrwałe pozbycie się owłosienia z ciała. Metoda ta jest polecana w szczególności osobom, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych sposobach depilacji, takie jak zapalenie mieszków włosowych po depilatorach elektrycznych. Po kilku sesjach laserowych owłosienie nie pojawia się na skórze przez bardzo długi czas.

Depilacja laserowa jest zalecana również w przypadku osób, które mają problem z wrastającymi włoskami oraz powstawaniem stanów zapalnych, tzw. grudek i krostek na skórze. Laser pozwala pozbyć się owłosienia, a jednocześnie leczy skórę. Niestety nie każdemu ten zabieg będzie służyć. Warto dowiedzieć się, kto i w jakich sytuacjach powinien zrezygnować lub odłożyć na późniejszy czas zabieg depilacji laserowej.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych, także i w przypadku depilacji laserowej należy spełnić określone kryteria, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Nie zaleca się przeprowadzania depilacji laserowej u osób, które

  • mają mocno opaloną skórę
  • przyjmują leki światłouczulające, które mogą przyczyniać się do wystąpienia nieprawidłowych reakcji skóry pod wpływem światła słonecznego i światła laserowego; są to m.in. antybiotyki przyjmowane w kuracji trądziku, leki antydepresyjne itd.
  • są w ciąży
  • borykają się z chorobami nowotworowymi; u osób po przebytej chorobie nowotworowej przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja lekarska
  • cierpią na infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu wykonywania zabiegu
  • stosowały samoopalacze, bronzery lub beta-karoten doustnie

Jeśli planujesz wykonanie depilacji laserowej, a jednocześnie masz jakieś wątpliwości, warto skonsultować się z lekarzem, kosmetologiem lub kosmetyczką, aby upewnić się, że zabieg jest wskazany w twoim przypadku.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej