Laser frakcyjny: Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

uśmiechnięta kobieta

Laser frakcyjny znalazł zastosowanie w zabiegach mających na celu odmłodzenie skóry twarzy, rąk i dekoltu, a także redukcję blizn potrądzikowych. Urządzenie działa na skórę, emitując wiązkę dwutlenku węgla, a tym samym przyspieszając odnowę zniszczonych sfer. W ten sposób poprawia się stan skóry, szczególnie pod kątem pigmentacji i rozszerzonych porów. Pod wpływem lasera komórki skóry właściwej tworzą nowe struktury kolagenu. W wyniku procesów remodelowania kolagenu w skórze, co przyczynia się do znacznej redukcji blizn.

Główne wskazania do zabiegów laserem frakcyjnym

Zaleca się, aby przed zabiegiem laserem frakcyjnym, udać się na konsultację lekarską. Lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i na tej podstawie decyduje o specyfice konkretnego zabiegu oraz inwazyjności metody. Należy stosować się również do zasad postępowania przed i po zabiegu. Oprócz tego lekarz przepisuje specjalny krem znieczulający, który należy zastosować godzinę przed zabiegiem.

Częstotliwość zabiegów laserem frakcyjnym również dobierana jest indywidualnie do stanu pacjenta. Zwykle zależy od agresywności działań urządzeniem oraz rodzaju zmian skórnych. Standardowo wykonywane są w sekwencjach jedno- lub sześciotygodniowych.

Wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego są wszechstronne. Skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów zostały potwierdzone klinicznie. Zaletą jest również krótki czas gojenia ran oraz możliwość szybkiej obserwacji efektów odmłodzenia i leczenia defektów skóry. Oczywiście laser frakcyjny nie zatrzyma całkowicie procesów starzenia, jednakże może je skutecznie spowolnić.

Laser frakcyjny jest stosowany w przypadku:

  • blizn potrądzikowych (głównie twarzy)
  • małych i średnich zmarszczek
  • skóry szorstkiej, matowej
  • rozszerzonych porów
  • skóry zniszczonej przez słońce i znamiona soczewicowate

Kuracja laserem frakcyjnym, chociaż wciąż dość kosztowna, w niektórych przypadkach może okazać się nieoceniona. Ten nowoczesny typ urządzenia łączy skuteczne działanie ze stosunkowo małą inwazyjnością i może być jedynym sposobem na pozbycie się przykrych problemów ze skórą w sytuacjach, gdy inne, tradycyjne metody zawiodą.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej