Ferulac peeling medyczny

Ferulac Peel Plus

Ferulac Peel Plus to peeling chemiczny oparty o nanotechnologię, która pozwala na znacznie głębszą niż dotychczas penetrację składników aktywnych, które, przenoszone przez wysokiej jakości liposomy, z łatwością pokonują barierę naskórkową i działają głęboko w skórze. To nieinwazyjna metoda walki z problemami skórnymi: łojotokiem, wiotkością, nadmiernym wysuszeniem czy przebarwieniami skóry. Zabieg dzięki zastosowaniu kwasu ferulowego działa niejako na kilku poziomach: odmładza i rozjaśnia skórę, chroni ją przed negatywnymi skutkami promieniowania oraz działa przeciwzapalnie.

Wskazania:

  • fotostarzenie skóry
  • przebarwienia posłoneczne, plamy barwnikowe
  • zmarszczki, utrata jędrności
  • trądzik oraz blizny potrądzikowe
  • sucha, szara, zmęczona skóra

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem pacjent powinien zadbać o odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu. Na kilkanaście dni przed zabiegiem nie należy używać środków samoopaających, ani opalać skóry. Warto unikać depilacji, woskowania, ale też dermabrazji, zabiegów z retinoidami oraz wszystkich preparatów, które mogą podrażniać skórę.
Przed nałożeniem preparatu na skórę, zostaje ona dokładnie i głęboko odtłuszczona. Dopiero na tak przygotowaną skórę zostaje nałożona pierwsza warstwa peeelingu – Ferulac Classic, która jest głęboko wmasowywana aż do pojawienia się białej maski na skórze. Następnie na skórę nakładana jest kolejna warstwa roztworu – Ferulac Plus. Na koniec aplikujemy Ferulac Nano – additieve zawierający dodatkowe substancje aktywne jak retinol czy nikotynamid zwiększający korzystne działanie na skórę.
Z tak przygotowaną maską pacjent udaje się do domu, gdzie spędza w masce około 8-10 godzin, zależnie od indywidualnych uwarunkowań skóry i charakterystyki problemu. Po upływie tego czasu pacjent samodzielnie zmywa maskę.
Skutkiem ubocznym terapii jest występowanie intensywnego łuszczenia, czyli całkowitej odnowy skóry w 3-4 dniu po zbiegu. Pacjent nie odczuwa żadnych innych skutków charakterystycznych dla innych peeelingów, takich jak pieczenie czy swędzenie. Po zabiegu należy unikać silnej ekspozycji na słońce do 4 tygodniu po zabiegu.
Zabiegi możemy wykonywac w serii w odstępach co 3-4 tygodnie.

Skład

  • kwas ferulowy 8-12%
  • floretyna 5%
  • witamina A,C,E
  • kwas hialuronowy
  • retinol 0,2%

Ferulac Classic

Ferulac Classic zawiera kwas ferulowy oraz floretynę, może być wykonywany całorocznie w przeciwieństwie do peelingu Ferulac Peel Plus.Kwas ferulowy to silny antyoksydant, neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia działanie witamin C i E. Minimalizuje uszkodzenia posłoneczne w DNA komórkowym, chroniąc w ten sposób skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Kontroluje aktywność tyrozynazy (enzymu odpowiedzialny za powstawanie melaniny), dzięki czemu rozjaśnia przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu.
Po zabiegu nie występuje również złuszczanie oraz podrażnienia.
Zabieg może być wykonywany w serii w odstępach co 10 dni.

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej