Karboksyterapia
VENUSIAN

Karboksyterapia

Zabieg wykonywany przy użyciu nowoczesnego urządzenia medycznego VENUSIAN CO2

Terapia dwutlenkiem węgla, została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z odmładzaniem skóry, walką z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry oraz łysieniem. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

Jak działa?

Zabieg prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie i powoduje odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 jest reakcja zapalna, prowadząca do stymulacji produkcji kolagenu. Po kilku miesiącach rozpoczyna się remodeling skóry któremu towarzyszy kurczenie się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego terapii, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Dzięki temu zmniejsza się ilość komórek tłuszczowych. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry oraz usunięcia efektu “skórki pomarańczowej”.

Zabiegi nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia. Wkłucia są wykonywane bardzo cienkimi igłami dlatego są bezbolesne. Dyskomfort zabiegu jest wyczuwalny jedynie w momencie podawania gazu, jest on odczuwalny jako ucisk i rozpieranie.

Dlaczego karboksyterapia jest bezpiecznym zabiegiem?

Dwutlenek węgla jest wydalany z organizmu w sposób naturalny, jako końcowy produkt wymiany gazowej organizmu. Podany podczas zabiegu dwutlenek węgla jest transportowany do płuc a następnie wydalany, tak jak to się dzieje w końcowym etapie procesu fizjologicznego jakim jest oddychanie.

Czas trwania zabiegów:

Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od 8 do 12 zabiegów

 • redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.8 zabiegów)
 • redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo (ok.12 zabiegów)
 • redukcja zmarszczek,rewitalizacja,cienie pod oczami od 1 zabieg na 10 dni (ok. 6 zabiegów)
 • redukcja rozstępów 1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)

Główne obszary zastosowań:

 • redukcja cellulitu
 • alternatywa do liposukcji
 • redukcja rozstępów
 • niwelowanie zmarszczek
 • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy i całego ciała
 • minimalizacja worków i cieni pod oczami
 • redukcja podwójnego podbródka
 • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

Wyjątkowa oferta dla nowych klientów -50%
na wszystkie zabiegi podczas pierwszej wizyty

promocje nie łączą się
promocja nie dotyczy zabiegów medycyny estetycznej